مقالات

نمای زیبای ساختمان با آجر و چوب+ ویژگی های این ترکیب زیبا

نمای زیبای ساختمان با آجر و چوب

نما یکی از مهم‌ترین اجزا در ساختمان‌ها است که خارجی‌ترین لایه برای محافظت از آن است. بنابراین می‌توان گفت که مهم‌ترین وظیفه نمای ساختمان‌ها، محافظت از بنا در شرایط اقلیمی مختلف می‌باشد. علاوه بر این نمای ساختمان‌ها نمادی از زیبایی آن‌ها به حساب می‌آیند.

طراحی و اجرای نمای جذاب، توجه بسیاری از افراد را جلب می‌کند. امروزه استفاده از متریال‌های مختلف و ترکیب آن‌ها در طراحی نما بسیار رایج شده‌اند. یکی از پرطرفدارترین متریال‌های نمای ساختمان‌ها، ترکیب چوب و آجر است. این ترکیب یکی از بهترین گزینه‌ها برای ساختن یک نمای مجلل و خلاقانه برای ساختمان‌ها به حساب می‌آید.

علاوه بر این ترکیب آجر و چوب برای نما، ایرادات ظاهری بنا را پوشش می‌دهد. برای آشنایی بیشتر در مورد نمای ساختمان با آجر و چوب و ویژگی‌های آن، با ما همراه باشید.

نمای ساختمان با آجر و چوب

نمای آجر و چوب برای ساختمان

بهترین متریال برای نمای ساختمان چیست؟

نمای ساختمان یکی از مهم‌ترین بخش‌های ساختمان است که نشان دهنده کیفیت و زیبایی داخل بنا می‌باشد. در گذشته اکثر ساختمان‌ها نمای آجری یا سیمانی یا ترکیبی از آن را داشتند. امروزه با تنوعی که مصالح ساختمانی دارند، هر ساختمان جدید نمای خاص خودش را ممکن است داشته باشد.

شاید این سوال را بپرسید که بهترین متریال برای نمای ساختمان چیست؟‌ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که باید با توجه به کاربری ساختمان و شرایط آب و هوایی منطقه متریال نما را انتخاب کنید.

این روزها بسیاری از طراحان و کارفرماهای ساختمانی ترجیح می‌دهند از ترکیب متریال‌های مختلف برای نما استفاده کنند. ترکیب آجر و چوب یکی از بهترین ترکیب‌ها برای نمای ساختمان‌ها است که باعث خلق آثار هنری و خلاقانه برای نمای بیرونی بنا می‌شود.

یکی از این نوع آجر ها آجر قزاقی می باشد که ترکیب آن با چوب بسیار زیبا و جذاب خواهد شد. اگر قصد بازسازی نمای ساختمان‌تان را دارید یا می‌خواهید برای طراحی نمای بنای خود تصمیم بگیرید، ترکیب آجر و چوب را پیشنهاد می‌کنیم. در ادامه مهم‌ترین ویژگی‌های این ترکیب برنده را در اجرای نمای ساختمان با هم بررسی خواهیم کرد.

ترکیب آجر و چوب در نمای ساختمان

این ترکیب با ارتباط عمیقی که با طبیعت دارد، نمای بنا را به یک اثر هنری زیبا تبدیل می‌کند. بنابراین استفاده از دو متریال چوب و آجر نما نسوز برای نمای خارجی ساختمان‌ها یکی از بهترین گزینه‌ها خواهد بود. البته شما برای استفاده از این ترکیب برای نمای خارجی بنای خود باید به موقعیت جغرافیایی و شرایط اقلیمی آن نیز دقت کنید.

مثلا اگر آب و هوای منطقه شما سرد و مرطوب است، ترکیب چوب با آجر برای نمای ساختمان انتخاب مناسبی نخواهد بود. علاوه بر این شما برای انتخاب متریال نمای ساختمان‌تان باید بافت اکثریت ساختمان‌های آن منطقه را در نظر بگیرید. مثلا ترکیب چوب و آجر در منطقه‌ای با بافت سنتی، انتخاب خوبی برای نمای ساختمان نیست.

ویژگی‌های نمای ساختمان با آجر و چوب

در گذشته به خاطر کم بودن تعداد ساختمان‌ها و همچنین نبودن آپارتمان‌ها، نمای بناهای مختلف خودش را نشان نمی‌داد. اما امروزه با افزایش جمعیت و نیاز به ساختمان‌های بلند، نمای خارجی ساختمان اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

بنابراین انتخاب طرح و متریال مناسب در طراحی و اجرای نمای ساختمان‌ها یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید انجام شود. مهم‌ترین ویژگی‌های اجرای نمای یک ساختمان با آجر و چوب عبارتند از:

 امکان طراحی خلاقانه و جدید

استفاده از ترکیبی از متریال‌های مختلف، به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید خلاقیت خود را در طراحی‌تان به کار ببرید. در واقع تفاوت بافت این دو متریال دست شما را برای طراحی ایده‌های خلاقانه‌تان باز خواهد گذاشت.

آجر و چوب نمای ساختمان

نمای آجر و چوب زیبای ساختمان

هزینه کمتر در طراحی نمای ساختمان

استفاده از ترکیب متریال‌های چوب و آجر هزینه‌های نهایی شما را در طراحی نمای بیرونی ساختمان کاهش خواهد داد.

 مقاومت بالا در شرایط آب و هوایی مختلف

متریال‌های چوب و آجر استحکام زیادی در برابر شرایط آب و هوایی دارند. نکته‌ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که از این ترکیب در مناطق سرد و مرطوب استفاده نکنید.

هر یک از این ویژگی‌ها را می‌توان دلیلی برای انتخاب ترکیب آجر و چوب برای اجرای نمای ساختمان دانست. علاوه بر این ویژگی‌های این ترکیب را می‌توان به عنوان مهم‌ترین مزایای استفاده از آن به حساب آورد. تضاد رنگی ترکیب این دو نوع متریال، آن را به یک گزینه جذاب برای اجرای نمای مدرن ساختمان‌ها تبدیل کرده است.

چرا ترکیب چوب و آجر پرطرفدارترین متریال در طراحی نما است؟

ترکیب آجر و چوب در نمای ساختمان، فضا را دلنشین‌تر و گرم‌تر می‌کند. همچنین این نوع از متریال با ایجاد کنتراست، حالت یکنواخت نمای ساختمان را از بین می‌برد.

علاوه بر این امکان ایجاد طرح‌های خلاقانه با ترکیب آجر و چوب، فرصت خلق ایده‌های جدید را برای طراحان فراهم می‌کند. همین ویژگی‌ها باعث می‌شود تا این ترکیب از متریال‌های ساختمانی، طرفداران زیادی برای استفاده در نما داشته باشد.

ترکیب آجر و چوب در محل کار

یکی از مهم‌ترین کاربردهای ترکیب آجر و چوب در نمای ساختمان‌های تجاری است. اگر ورودی رستوران، کافی شاپ یا مغازه خود را با ترکیب آجر و چوب دیزاین کنید، استفاده از آجر 7 سانت و آجر 5 سانت می تواند برای این منظور مناسب باشد و نظر بسیاری از مشتریان خود را جلب خواهید کرد.

استفاده از چوب در کنار آجرهای با رنگ طبیعی، دکور فضای کار شما را دلنشین و صمیمی می‌کند. فضایی که این ترکیب برای شما ایجاد می‌کند باعث می‌شود تا افراد زیادی تمایل به عکاسی با آن پیدا کنند. بنابراین برند شما با اجرای نمای آجر و چوب در محل کارتان، به بسیاری از مردم شناخته خواهد شد.

امکان ترکیب کامپوزیت با چوب و آجر

ترکیب متریال چوب و آجر این امکان را به طراح می‌دهد تا از متریال‌های ساختمانی دیگر نیز برای اجرای نمای خارجی بنا استفاده کند. کامپوزیت یکی از رایج‌ترین انواع متریال در طراحی و اجرای نمای خارجی ساختمان‌ها است. استفاده از این نوع متریال در کنار ترکیب آجر و چوب، باعث خلق آثار هنری مدرن و جذاب در نمای بنا می‌شود.

نمای آجر و چوب

نمای آجر و چوب

تبدیل بنا به یک فضای آرامش بخش

بسیاری از افراد تمایل دارند تا نمای خارجی ساختمان ویلای خود را با یک طراحی خاص اجرا کنند. اگر تصمیم دارید برای ویلای خود بهترین متریال نما را انتخاب کنید، ترکیب آجر و چوب بهترین گزینه خواهد بود. استفاده از این ترکیب فضای شما را به یک فضای دنج و دلنشین تبدیل می‌کند.

آجر و چوب با ترکیب رنگ خاصی که در فضا ایجاد می‌کنند، جذابیت طراحی بنای شما را افزایش خواهد داد. بنابراین اگر تصمیم دارید ساختمان خود را به یک فضای آرامش بخش تبدیل کنید، بهترین کار استفاده از ترکیب آجر و چوب است.

جمع بندی

در این مقاله در مورد یکی از بهترین متریال‌ها در طراحی و اجرای نمای بیرونی ساختمان‌ها صحبت کردیم. در گذشته هم ساختمان‌ها کمتر بودند و هم این که نمای ساختمان‌ها ساده اجرا می‌شدند.

امروزه با افزایش تعداد ساختمان‌ها و آپارتمان‌ها طراحی و اجرای نمای بیرونی آن‌ها اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است. استفاده از متریال چوب و آجر یکی از پرطرفدارترین ترکیب‌ها در اجرای نمای ساختمان‌ها می‌باشد.

در این مقاله ویژگی‌ها و مزیت‌های استفاده از این ترکیب را به شما عزیزان گفتیم. امیدواریم این مقاله راهنمای جامعی برای انتخاب ترکیب چوب و آجر در نمای بنا برای شما باشد.

اگر در مورد طراحی نمای خارجی ساختمان و همچنین انتخاب متریال آن سوالی داشتید، حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید. همچنین شما می‌توانید سوالات و ابهامات خود را در مورد طراحی نمای خارجی بنا در بخش نظرات این صفحه با ما در میان بگذارید. کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید