مقالات

تزیین دیوار پشت تلویزیون با آجر نسوز و انتخاب بهترین رنگ

دیوار آجری پشت تلویزیون

آجر یکی از مهم‌ترین و قدیمی‌تربن انواع مصالح ساختمانی است که در قسمت‌های مختلف خانه مورد استفاده قرار مب‌گیرد. آجرها انواع مختلفی دارند که در نوع، رنگ و ابعاد با یکدیگر متفاوت هستند. همین تفاوت‌ها مشخص می‌کند که که برای کدام قسمت از خانه مناسب هستند. آجرهای اولیه برای استحکام بیشتر و ساخت بنای اصلی مورد استفاده قرار می‌گرفتند. اما رفته رفته با تغییر ابعاد و رنگ از آجرها در نمای ساختمان، محوطه سازی و دکوراسیون داخلی نیز استفاده شد. یکی از کاربردهای آجرنما که در سال‌های اخیر بسیار متداول شده است، استفاده برای پشت تلویزیون است. استفاده از این این نوع آجر به عنوان یک عنصر دکوراتیو محیطی گرم و زیبایی به وجود می‌آورد. وزن کم تلویزیون‌های امروزی باعث شده تا به راحتی بتوانید تلویزیون را روی‌ روی دیوارهای آجر نما نصب کرده و یک محیط‌ زیبا و جذاب ایجاد کنید. در این مقاله مهم‌ترین نکات انتخاب آجرنما برای پشت تلویزیون را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

انواع آجرنما برای پشت تلویزیون

همان طور که گفتیم از آجرهای نما می‌توان در قسمت‌های مختلف‌ خانه استفاده کرد یکی از این قسمت‌ها پشت تلویزیون است. تنوع بالای طرح و رنگ باعث شده که از این نوع آجر در انواع دکوراسیون داخلی استفاده شود. استفاده از آجر نما برای پشت تلویزیون یک انتخاب جذاب و شیک است که طرح‌های اجرای متنوعی دارد. در ادامه برخی از این طرح‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

پوشش کلی با آجرنما

یکی از طرح‌هایی که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است، پوشش کلی دیوار با آجر نما است. در این نوع طرح دیواری که قرار است پشت تلویزیون قرار بگیرد به طور‌کلی با آجرنما پوشانده می‌شود. انتخاب طرح و رنگ آجر به نوع دکوراسیون داخلی، ابعاد سالن و… بستگی دارد. اما به طور کلی پوشش کامل دیوار با آجر نما یک فضای طبیعی، گرم و شیک به وجود می‌آورد.

 

اجرای طرح با آجرهای طبیعی

بسیاری از افراد هستند که دوست دارند فضای محیط زندگی‌شان طبیعی باشد. اگر شما هم به این نوع طرح و طرح‌های با اصالت علاقه دارید، از آجرهای طبیعی برای پشت تلویزیون استفاده کنید. آجر نمای آنتیک، آجرهای دستی، آجر رستیک و آجر نما نسوز بهترین نوع آجر برای اجرای این نوع طرح است. شما با استفاده از این نوع آجر یک فضای زیبا و طبیعی به وجود می‌آورید.

 

اجرای طرح‌های هشته‌گیر

یکی دیگر از طرح‌های متداول برای استفاده از آجرنما پشت تلویزیون، اجرای طرح‌های هشته‌گیر است. در این نوع اجرا با ایجاد طرح‌های شیب‌دار جلوه‌ی بیشتری به دیوار داده و فضای را زیباتر می‌کنند. طرح‌های هشته‌گیر تنوع بالایی دارند و برای سلیقه‌های مختلف مناسب هستند.

 

اجرای طرح با آجر‌ مصنوعی

پنل‌های آماده آجر مصنوعی دکوراتیو یکی دیگر از انواع آجر نما برای پشت تلویزیون است. اصلی‌ترین دلیل استقبال از این پنل‌های آماده زمان کم اجرا می‌باشد. اگر می‌خواهید در کمترین زمان و تمیزترین شکل ممکن نمای پشت تلویزیون خودتان را تغییر دهید، بهترین انتخاب پنل‌های آماده آجر مصنوعی است.

 

رنگ آجرنما برای دیوار پشت تلویزیون

یکی از ویژگی‌های مهم آجرنما تنوع بالا در رنگ است. آجرنما از رنگ‌های خنثی مانند رنگ سفید گرفته تا آجر انگلیسی و انواع آجرهای قهوه‌ای و مشکی و شاموتی و … در بازار موجود است. شما می‌توانید با استفاده از این آجرها انواع طرح‌های زیبا را برای دیوار پشت تلویزیون اجرا کنید. استفاده از رنگ‌های سفید برای پشت تلویزیون بسیار متداول است و جلوه‌ی زیبایی به فضا می‌دهد.

اما شما باید رنگ آجر نما را بر اساس طرح و ابعاد انتخاب کنید. استفاده از رنگ مشکی و شاموتی نیز برای قسمتی از طرح پشت تلویزیون بسیار زیبا و جذاب است. برای ایجاد جذابیت بیشتر می‌توانید ار بندکشی با رنگ‌های متضاد کمک بگیرید. به راحتی می‌توان با استفاده از آجر نما آنتیک و رنگ‌های متنوع آن انواع طرح کلاسیک و مدرن را برای دیوار پشت تلویزیون اجرا کرد.

نکات مهم در طراحی دیوار پشت تلویزیون با آجر نما

معمولا جایگاه تلویزیون در سالن پذیرایی خانه است و ما بیشتر زمان روز را در این محیط هستیم. از طرفی همان طور ک از اسم این سالن مشخص است جایگاه پذیرایی از مهمان می‌باشد‌. پس چینش و دکوراسیون این سالن بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل است که افراد دوست دارند بهترین طرح‌ دکوراسیون چیدمان را در سالن پذیرایی خانه اجرا کنند. برای زیبایی بیشتر دیوار پشت تلویزیون و محیط اطراف آن باید به برخی نکات توجه کرد. در ادامه برخی از مهم‌ترین نکات در طراحی دیوار پشت تلویزیون را به شما عزیزان می‌گوییم.

  • نورپردازی مناسب

یکی از نکات مهم در طراحی دیوار پشت تلویزیون، استفاده از نور پردازی مناسب است. استفاده از لامپ‌های شلنگی و ال ای دی برای این کار بسیار مناسب است. نور پردازی مناسب زیبایی محیط را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

  • بند کشی آجر نما

همان طور که گفتیم آجرنما رنگ‌های متنوعی دارد. استفاده از آجر نمای رنگی بسیار شیک و جذاب است. شما می‌توانید با بند کشی متضاد این زیبایی را چند برابر کنید‌.

 

  • استفاده از طرح‌های دکور

طرح‌های زیادی برای دیوار پشت تلویزیون وجود دارد. استفاده از کناف برای ساخت دکور دیوار پشت تلویزیون بسیار رایج است. شما با کمک کناف، آجرنما و دکورهای چونی می‌توانید طرح‌های متنوعی برای دیوار پشت تلویزیون ایجاد کنید.

دلایل استفاده از آجرنما برای دیوار پشت تلویزیون

دلایل زیادی برای استفاده از آجر نما در دیوار پشت تلویزیون وجود دارد. در این قسمت از مقاله سعی داریم تا برخی از مهم‌ترین این دلایل را مورد بررسی قرار دهیم.

  • مقرون به صرفه بودن

آجرنما با توجه به کیفیتی که دارد بسیار ارزان است‌. شما می‌توانند با صرف هزینه‌ی بسیار کم یک طرح زیبا و‌جذاب برای دیوار پشت تلویزیون خودتان ایجاد کنید.

  • راحتی در نصب و اجرا

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آجر نما یا آجر نسوز وزن کم است. با توجه به این مورد نصب این آجرها برای دیوار پشت تلویزیون بسیار راحت و آسان می‌باشد.

  • تنوع‌ در طرح و رنگ

تنوع بالا در طرح و رنگ باعث شده تا بتوانید به کمک این آجرها هر نوع طرحی که می‌خواهید را ایجاد کنید‌.

  • تنوع در ابعاد

آجرنمای‌نسوز در ابعاد و سایز‌های مختلف در بازار وجود دارد. تفاوت در ابعاد باعث می‌شود تا طراحان بتوانند با توجه به فضا و ابعاد دیوار طرح‌های دلخواه شما را ایجاد کنند.

  • قابلیت شستشو

آجرهای نسوز دارای رنگ طبیعی هستند. همین مسئله باعث شده تا قابلیت شستشو داشته باشند. این موارد برخی از مهم‌ترین دلایل استفاده از آجرنما برای دیوار پشت تلویزیون می‌باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید